Elf Sporti Txi 10w40 4 Litre %100 de %100 ORJİNAL

(0 değerlendirme) 0 satıldı

430.00 

Stokta yok

Stok kodu: elf10w-40txı Kategoriler: Etiketler:

ELF SPORTI TXI 10W40 4 LİTRE A3/B4

Elf Sporti TX1 10W-40 4 Litre Motor Yağı Benzin , LPG . Dizel

Elf Sporti TX1 10W-40, yarı sentetik teknolojisiyle üretilen, yüksek performans sağlayan, benzinli, LPG ve dizel motorlar için uygun, yeni nesil direkt enjeksiyon teknolojisinin gereksinimlerine cevap verebilmek için özel olarak geliştirilmiş bir motor yağı olarak öne çıkıyor. Hem direkt hem de direkt olmayan enjeksiyon sistemlerine sahip binek ve hafif hizmet sınıfı ticari araçlar için yıl boyunca koruma sağlıyor. Uluslararası onaylara sahip olan Elf Sporti TXI 10W-40, şehir içi, şehirlerarası ve otobanda kullanıma uygun olmasıyla dikkat çekiyor. Kaliteli bir motor yağı seçmenin gerekliliğinin farkında olan ve motor yağının aracın görünmeyen ama hayati önem taşıyan koruyucu maddesi olduğunu bilen sürücülerin beğenisini topluyor.

Uzun Süren Performans Üstün Koruma

  • Elf’in kullandığı yarı sentetik teknolojisi, motor yağının uzun süre aynı performansta kalmasını sağlıyor.
  • Adeta bir deterjan işlevi görerek motoru temizliyor ve motorun performansını artırıyor.
  • Direkt enjeksiyon sistemleri yakıt tüketimin azaltırken motor hararetini yükseltiyor. Elf Sporti TXI 10W-40, direkt enjeksiyon sistemlerine sahip araçların motorunu yüksek sıcaklıklardan koruyor ve direkt enjeksiyon sistemlerinin tüm gereksinimlerini karşılıyor.
  • Vizkozite indeksinin yüksek olması yüksek sıcaklıklarda da üstün performans göstermesini, soğuk çalıştırmada ise motorun ilk andan itibaren yağlanmaya başlamasını sağlıyor. Her sıcaklık şartındaki üstün koruma ise motorun ömrünün uzamasına katkıda bulunuyor.
  • Motorda yanma sonucu asitler, korozyon ve pas oluşumu görülebiliyor. Elf Sportinin içeriğindeki özel katkılar bu asitlerin oluşumunu engelliyor.
  • Piston ve silindir yüzeyi arasındaki miktar oldukça kısa olmasına rağmen aralarında çok ufak bir boşluk kalıyor. Elf Sporti bu boşluğu doldurarak kompresyon kaçağını önlüyor ve motorun ilk günkü performansını korumasına yardımcı oluyor.

Ürün Özellikleri

Ürün ağırlığı: 4 Lt

Viskotize: 40 derece

Akma Noktası: – 33 derece

Alevlenme Noktası: 224 derece

Total Markasının Verdiği Güvenle Elf Motor Yağları

Türkiye?de madeni yağ sektöründe 15 yıldan fazla bir süredir varlığını sürdüren Total Madeni Yağlar, %11 pazar payı ile Türkiye’nin önde gelen madeni yağ firmaları arasında sayılıyor. Sektörün en prestijli sayılan segmenti, binek araç motor yağlarında Elf markası ile öne çıkıyor.

Tüm son teknoloji motorlar için modern Elf sentetik tabanlı teknolojik motor yağı, özenle seçilmiş performans ve miktar katkılarıyla oluşur. Katalitik konvertörlü veya katalitik konvertörsüz tüm benzinli ve dizel motorların, turbo şarjlı veya doğal olarak aspiratörlü araçların ve hafif ticari araçların en çeşitli hava ve hizmet koşullarında en iyi şekilde yağlanmasını sağlar.

Özellik ve Faydaları

Elf’in yarı sentetik teknolojisi ile üretilmiş çok yüksek performanslı benzinli, LPG ve dizel motorlar için motor yağıdır. Yeni nesil direk enjeksiyon teknoloji gereksinimlerine cevap verebilmek için geliştirilmiştir.

Çok aşamalı özelliklerini ömrü boyunca korur.

İyi termal kararlılığı vardır.

Yukarıda belirtilen özelliklerin gereksinimlerini kolayca aşan deterjan, dispersan, antioksidan ve korozyon önleyici özelliklere sahiptir ve motoru daha temiz tutar.

Motor üreticilerinin gereksinimlerini karşılayan geliştirilmiş aşınma önleyici özel formülü ile üretilmiştir.

Adet: 1

Miktar: 4 Litre

Viskozite: 10W 40

Araç Türü: Bezinli, Dizel ve LPG

Avantajları

Binek araçlar ve hafif hizmet sınıfı ticari araçların benzinli ve dizel motorları için tavsiye edilir.

Yüksek viskozite indeksi sayesinde yüksek sıcaklıklarda üstün performans gösterir, ayrıca soğuk çalıştırmada motorun hızla yağlanmasını sağlar. Her sıcaklık şartındaki bu üstün koruma motor ömrünü uzatır.

Ürünün başlıca faydalarını sıralamak gerekirse;

Araçlarda motorun hareket eden aksamında bulunan parçalara tutunarak motor ile bu parçalar arasında bir tabaka oluşturur ve sürtünmeyi ve buna bağlı olarak motorun aşınmasını azaltır.

Motor performansında süreklilik sağlayacak motor yağı arayan sürücüler içindir.

Daha iyi bir performans için mükemmel deterjan özelliği sayesinde motoru daha temiz tutar.

Motoru yüksek sıcaklıklarda korur.

Kullanım Alanı ve Şekli

Tüm yol şartları kullanımına uygundur. Tüm dizel, LPG ve benzinli motorlar, direk ve direk olmayan enjeksiyon sistemleri için uygundur.

Elf Sporti TXI 10W-40 motor yağı araç üreticileri tarafından önerilen ACEA A3/B4 ya da API SL/CF özelliğe sahip tüm araçlarda kullanıma uygun bir üründür. Bununla birlikte aracın motorunu korumak için Elf Sporti TXI motor yağlarının kullanım şekli ve araç modeline göre değişen periyotlarda değiştirilmesi önerilir.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Elf Sporti Txi 10w40 4 Litre %100 de %100 ORJİNAL” için yorum yapan ilk kişi siz olun
Review now to get coupon!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir